Dříve sídlily hlavní sázkové syndikáty zaměřené na kriket v Bombaji. Předmětem sázkových podvodů nyní není ovlivňování hráčů, bývá využíváno moderních technologií. Bombaj ovládaly dva hlavní syndikáty. První z nich Dawood Ibrahim, který byl jednu dobu považován za veřejného nepřítele číslo 1 v Indii, žije nyní poklidnějším životem. Druhý, bývalá Ibrahimova pravá ruka, Chota Rajan je nyní ve vězení. Trh si tak rozdělily nové sázkové syndikáty, které jsou rozmístěné po celé Indii a podnikají své aktivity dokonce i z jihoasijských států, z Jihoafrické republiky nebo z Velké Británie.
Tradiční model ilegálních bookmakerů vypadal tak, že měli své „provozovny“ v zadních místnostech obchodů či barů a restaurací. V devadesátých letech přišla vlna mobilních telefonů a v dnešní době se sázkař s bookmakerem ani nemusejí osobně setkávat. Finanční vyrovnání se řeší v delších intervalech, po odehrání turnaje nebo části soutěže.
Počet sázkových skandálů se snížil po vzniku specializovaných úřadů pro vyšetřování korupce. Ilegální sázky ale běží čile dál. V Indii je velké množství vášnivých sázkařů a hazardních hráčů, kteří mají v podstatě jedinou legální možnost a tou je sázení na dostihových závodištích. Ilegální sázení v Indii minulý měsíc těžce zasáhla demonetizace indické měny a trh se stále potýká s nedostatkem hotovosti.
Sázkaři a někteří bookmakeři se nyní snaží využívat časové prodlevy mezi děním na hřišti a televizním přenosem. Mají u hřiště své informátory, kteří je přes mobilní telefon informují o dění na hřišti dříve, než se událost odvysílá v televizi. Technicky by prodleva mezi děním na hrací ploše a jejím zobrazením v televizi neměla přesahovat 7 sekund. V Indii je ovšem běžné zpoždění přenosu o 11-12 sekund. Sázkaři takto jednoduše mohou využít svého časového náskoku. V rámci bezpečnostních opatření se v Indii snaží „divácké informátory“ v publiku vyhledávat, ale dokud bude časová prodleva mezi přenosem a skutečností stále tak dlouhá bude je čekat ještě náročná práce.
Zdroj: Berry S.: Illegal gambling in Indian cricket using modern technology to stay one step ahead in fight against corruption. 15.12.2016. The Telegraph.