Ve většině Spojených Států kromě Nevady je sázení na profesionální sporty zakázané. V roce 1992 všechny profesionální americké ligy včetně NBA podpořily zákaz pro jednotlivé státy k autorizaci sportovního sázení na základě Zákona o ochraně profesionálního a amatérského sportu. Navzdory zákonnému omezení je sportovní sázení v USA velmi rozšířené. Přirozeně se rozvinula ilegální forma hazardu bez jakékoli regulace či státního dozoru. Lidé, kteří si chtějí vsadit, využívají služby ilegálních bookmakerů nebo sází online u offshore sázkových kanceláří. Přesná data lze jen těžko získat, ale odhady hovoří o tom, že se ročně ilegálně prosází v USA až 400 miliard dolarů.
Od přijetí protihazardního zákona se mnoho změnilo. Sázení je stále populárnější, většina států již má legální kasina a provozuje loterie. Některé státy již schválily i určité formy internetové hazardní hry a ostatní se jimi chtějí inspirovat. Sportovní fanoušci a sázkaři by samozřejmě chtěli sázet legálně. Tradiční media pravidelně zveřejňují kurzy, handicapy a bodové lajny u sportovních událostí. V referendu v roce 2011 vyjádřili voliči v New Jersey jasnou podporu legalizace sportovního sázení. Na rozdíl od USA, ve většině evropských zemí jsou dnes sportovní sázky běžně legální, můžeme si vsadit na pobočkách, na internetu či přes telefon.
Dle komisaře NBA Adama Silvera by měl kongres reagovat na současný vývoj a umožnit jednotlivým státům, aby povolily sázení na profesionální sporty. Samozřejmě by bylo potřeba, aby byly dodržovány regulační požadavky ve formě licencí pro provozovatele, ověřování minimálního věku sázejících, vytvoření mechanismu pro identifikaci a vyloučení závislých hráčů nebo monitoringu sázek a neobvyklých kurzových pohybů. Adam Silver vidí jako nutnost zachování důvěryhodnosti a transparentnosti soutěže a říká: „Sportovní sázky by měla být vytaženy z podsvětí na sluneční světlo světa, kde mohou být vhodně sledovány a regulovány.“.
Zdroj: Silve A.: Legalize and Regulate Sports Betting. The New York Times. 13.11.2014.